| Upload Date | December 22 2025 05:41 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo X200 Ultra |
| Model ID | vivo V2454A |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.79 GB |
| Single-Core Score | 2917 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2473
355.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2364
14.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3329
68.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3047
70.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2934
39.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3760
18.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2484
198.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2796
86.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3138
93.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2568
10.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2958
92.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3088
237.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3391
99.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3443
34.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2619
2.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2781
88.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8873 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6547
940.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9267
55.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9935
203.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9853
227.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10601
143.9 images/sec |
|
|
Clang
|
14243
70.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2837
227.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11588
359.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7638
228.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7636
31.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11537
359.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9045
695.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9560
280.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8520
84.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11598
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10476
331.7 Kpixels/sec |