| Upload Date | December 22 2025 05:41 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 12R |
| Model ID | OnePlus CPH2611 |
| Motherboard | kalama |
| Governor | uag |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.19 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.78 GB |
| Single-Core Score | 1938 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1658
238.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1598
9.63 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2340
47.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2528
58.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1871
25.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2275
11.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1835
146.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1874
58.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2119
63.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1911
7.91 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2176
67.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1609
123.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2013
59.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1828
18.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1476
1.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2009
63.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5300 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3633
521.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5548
33.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7491
153.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8169
188.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5997
81.4 images/sec |
|
|
Clang
|
6850
33.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2152
172.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6963
215.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4372
130.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4512
18.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7160
222.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3947
303.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5555
163.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4114
40.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6378
6.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6269
198.5 Kpixels/sec |