| Upload Date | December 22 2025 05:39 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP |
| Motherboard | HP 8E55 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5644 MHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 1496 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3115 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2870
412.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2644
15.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3426
70.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3204
73.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3073
41.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2962
14.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3151
252.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3030
93.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3324
99.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3088
12.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3666
114.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3208
246.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3672
107.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3185
31.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2784
2.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2938
93.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18960 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10507
1.47 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22224
133.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15162
310.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19721
454.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
28074
381.0 images/sec |
|
|
Clang
|
41416
204.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4223
338.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
43926
1.33 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
11931
357.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14034
58.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21031
654.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
26587
2.04 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19853
582.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11833
117.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
57787
55.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18753
593.8 Kpixels/sec |