| Upload Date | December 22 2025 05:33 AM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 13 Pro Max |
| Model ID | iPhone14,3 |
| Motherboard | D64AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.51 GB |
| Single-Core Score | 2473 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2466
354.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2393
14.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2334
47.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2440
56.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2158
29.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3122
15.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2334
186.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2323
72.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2106
63.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2177
9.01 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2919
90.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3099
238.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2723
79.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3123
31.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1984
1.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2607
82.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6129 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4969
713.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7623
45.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6323
129.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6723
155.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6744
91.5 images/sec |
|
|
Clang
|
9069
44.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2757
220.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6936
214.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4805
143.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5589
23.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8344
259.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6506
500.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6424
188.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6011
59.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6664
6.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6401
202.7 Kpixels/sec |