| Upload Date | December 22 2025 05:33 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | vivo I2217 |
| Model ID | vivo I2217 |
| Motherboard | taro |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 2 part 3400 revision 0 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.50 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.00 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.16 GB |
| Single-Core Score | 1654 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1386
199.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1290
7.77 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1949
39.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1792
41.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1766
24.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1945
9.58 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1480
118.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1697
52.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1960
58.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1752
7.25 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1939
60.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1199
92.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1896
55.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1509
15.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1300
1.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1851
58.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4234 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2602
373.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4379
26.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5697
116.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6004
138.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5081
69.0 images/sec |
|
|
Clang
|
6032
29.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1717
137.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5821
180.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3620
108.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3932
16.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5747
178.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2902
223.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4698
137.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2970
29.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4880
4.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5565
176.2 Kpixels/sec |