| Upload Date | December 22 2025 05:32 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPad Pro 13-inch (M4) |
| Model ID | iPad16,5 |
| Motherboard | J720AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.41 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.21 GB |
| Single-Core Score | 3706 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3101
445.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3233
19.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3617
74.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3479
80.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3484
47.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4212
20.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3329
266.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3180
98.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5697
170.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3729
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3883
120.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4415
339.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4162
122.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4473
44.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2954
2.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3481
110.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13786 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10642
1.49 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14413
86.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15510
317.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14393
331.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16563
224.8 images/sec |
|
|
Clang
|
20539
101.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4382
350.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16576
513.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14282
427.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13166
54.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17325
539.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12965
996.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16234
476.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14945
148.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16108
15.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14543
460.5 Kpixels/sec |