| Upload Date | December 22 2025 05:31 AM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S23 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S918B |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.36 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.79 GB |
| Single-Core Score | 2029 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1841
264.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1736
10.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2568
52.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2354
54.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1983
26.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2534
12.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1939
155.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1993
61.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2026
60.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1839
7.61 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2381
74.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1655
127.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2064
60.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1935
19.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1614
1.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2060
65.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5396 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3700
531.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5977
36.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7042
144.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7108
163.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6157
83.6 images/sec |
|
|
Clang
|
7157
35.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2207
176.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7053
218.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4475
133.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4576
18.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7318
227.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4102
315.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5649
165.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5120
50.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6459
6.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6281
198.9 Kpixels/sec |