| Upload Date | December 22 2025 05:30 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.7.6 (Build 21H1320) |
| Model | iMac (21.5-inch Retina Mid 2017) |
| Model ID | iMac18,2 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-77F17D7DA9285301 iMac18,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-4670K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 60 Stepping 3 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2400 MT/s |
| Type | DDR3 |
| Single-Core Score | 1338 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1220
175.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1488
8.96 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1383
28.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1442
33.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1075
14.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1430
7.04 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1314
105.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1441
44.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
560
16.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1731
7.17 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2080
64.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1235
95.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1386
40.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1590
15.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1523
1.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1747
55.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4078 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2701
387.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5461
32.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4128
84.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5120
118.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3874
52.6 images/sec |
|
|
Clang
|
5057
24.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1685
135.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5609
173.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1842
55.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6182
25.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5598
174.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3887
298.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4486
131.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4565
45.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5781
5.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5587
176.9 Kpixels/sec |