| Upload Date | December 22 2025 05:29 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 14 |
| Model | vivo V2338A |
| Model ID | vivo V2338A |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.19 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.96 GB |
| Single-Core Score | 2028 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1864
267.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1844
11.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2343
48.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2250
51.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1976
26.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2398
11.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1914
153.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1990
61.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2142
64.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1941
8.03 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2299
71.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1777
136.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2122
62.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1931
19.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1540
1.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2154
68.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5384 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4087
586.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6180
37.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6759
138.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7447
171.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5935
80.5 images/sec |
|
|
Clang
|
7391
36.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2278
182.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6974
216.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4556
136.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4390
18.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6958
216.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4516
347.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5477
160.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4684
46.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5325
5.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6395
202.5 Kpixels/sec |