| Upload Date | December 22 2025 05:28 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 11 |
| Model | OPPO CPH1989 |
| Model ID | OPPO CPH1989 |
| Motherboard | oppo6771 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6771V/WT |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3337 revision 2 |
| Base Frequency | 1.99 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.99 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.11 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.49 GB |
| Single-Core Score | 340 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
380
54.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
567
3.42 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
502
10.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
503
11.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
289
3.92 images/sec |
|
|
Clang
|
512
2.52 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
395
31.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
464
14.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
101
3.01 images/sec |
|
|
Background Blur
|
177
0.73 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
429
13.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
155
11.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
427
12.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
267
2.65 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
414
400.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
252
7.99 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1225 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
809
116.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1831
11.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2037
41.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2371
54.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1368
18.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1879
9.25 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
429
34.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2643
81.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
472
14.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
494
2.04 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1822
56.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
738
56.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1665
48.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
678
6.72 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2287
2.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1252
39.6 Kpixels/sec |