| Upload Date | December 22 2025 05:24 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Air (13-inch, 2025) |
| Model ID | Mac16,12 |
| Motherboard | Mac16,12 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.41 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3758 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3221
462.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3293
19.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3689
75.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3506
80.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3524
47.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4304
21.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3457
276.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3238
100.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5759
172.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3784
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4017
125.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4439
341.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4355
127.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4073
40.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2959
2.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3487
110.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15336 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10998
1.54 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15677
94.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17186
351.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17312
399.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18937
257.0 images/sec |
|
|
Clang
|
24100
118.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4450
356.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19125
592.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14479
433.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16560
68.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20326
632.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14897
1.15 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18661
547.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13907
138.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18483
17.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16759
530.6 Kpixels/sec |