| Upload Date | December 22 2025 05:20 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 83LK |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12450HX |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2199 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1993
286.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1978
11.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2170
44.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2195
50.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2151
29.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2166
10.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2223
178.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2103
65.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2114
63.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2786
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2612
81.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1812
139.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2192
64.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2706
26.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2151
2.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2379
75.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8407 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4369
627.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9391
56.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9160
187.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10184
234.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10407
141.2 images/sec |
|
|
Clang
|
13312
65.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2776
222.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13539
419.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4858
145.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10485
43.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11000
342.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8972
689.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8477
248.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6698
66.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15430
14.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9993
316.4 Kpixels/sec |