| Upload Date | December 22 2025 05:20 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3 (Build 25D5087f) |
| Model | MacBook Air (2022) |
| Model ID | Mac14,2 |
| Motherboard | Mac14,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 1.32 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 782 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
729
104.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
643
3.87 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1066
21.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
959
22.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
446
6.05 images/sec |
|
|
Clang
|
745
3.67 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
898
71.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
866
26.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
776
23.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
697
2.89 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
892
27.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
735
56.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
931
27.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
757
7.51 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
789
763.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
853
27.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1917 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2740
393.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3411
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4025
82.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2992
69.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1394
18.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2069
10.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
548
43.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2035
63.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
808
24.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
658
2.72 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2758
85.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1583
121.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3546
104.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1132
11.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3663
3.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2938
93.0 Kpixels/sec |