| Upload Date | December 22 2025 05:20 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP |
| Motherboard | HP 8E55 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5644 MHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 1496 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3218 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2965
425.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2751
16.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3418
70.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3242
74.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3232
43.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3153
15.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3460
277.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3082
95.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3458
103.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3116
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3744
116.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3451
265.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3733
109.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3210
31.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2805
2.71 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2987
94.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20098 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11519
1.62 GB/sec |
|
|
Navigation
|
24352
146.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16138
330.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
24183
557.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
28394
385.3 images/sec |
|
|
Clang
|
45805
225.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4432
354.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
44010
1.33 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
12304
368.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14466
59.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21099
656.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
27285
2.10 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
21129
620.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12352
122.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
57532
55.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20243
641.0 Kpixels/sec |