| Upload Date | December 22 2025 05:18 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPad Pro 11-inch (M5) |
| Model ID | iPad17,1 |
| Motherboard | J817AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.43 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.28 GB |
| Single-Core Score | 4065 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3545
509.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3627
21.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4000
81.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3759
86.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3685
50.0 images/sec |
|
|
Clang
|
4702
23.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3821
306.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3528
109.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6011
179.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4159
17.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3990
124.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4422
340.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4508
132.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4894
48.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3457
3.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3845
121.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14684 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12127
1.70 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15904
95.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16450
336.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14125
325.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16703
226.7 images/sec |
|
|
Clang
|
21611
106.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4844
387.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16922
524.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14871
445.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14714
60.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18860
586.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15641
1.20 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18029
529.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16112
159.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18667
18.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12424
393.4 Kpixels/sec |