| Upload Date | December 22 2025 05:18 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 15 |
| Model ID | iPhone15,4 |
| Motherboard | D37AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A16 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.46 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.55 GB |
| Single-Core Score | 2569 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2589
371.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2730
16.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2717
55.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2527
58.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2301
31.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3323
16.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2314
185.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2339
72.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2103
62.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2061
8.53 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3016
93.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3004
231.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2769
81.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3265
32.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2126
2.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2542
80.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6472 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5766
828.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8649
52.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7417
151.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6901
159.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6764
91.8 images/sec |
|
|
Clang
|
8835
43.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2629
210.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7087
219.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4936
147.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5714
23.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8918
277.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6826
524.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6940
203.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7363
73.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6732
6.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6590
208.7 Kpixels/sec |