| Upload Date | December 22 2025 05:13 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.6 (Build 24G84) |
| Model | MacBook Air (13-inch, 2025) |
| Model ID | Mac16,12 |
| Motherboard | Mac16,12 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.41 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3765 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3252
467.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3319
20.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3653
74.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3511
81.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3556
48.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4358
21.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3438
275.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3231
100.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5577
166.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3822
15.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4104
127.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4447
341.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4351
127.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4235
42.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3011
2.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3363
106.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14708 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10629
1.49 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15233
91.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16976
347.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16887
389.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18457
250.5 images/sec |
|
|
Clang
|
23954
118.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4480
358.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18637
577.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
13062
390.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15409
63.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19647
611.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14159
1.09 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17490
513.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10798
107.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18505
17.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16820
532.6 Kpixels/sec |