| Upload Date | December 22 2025 05:08 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 14 |
| Model ID | iPhone14,7 |
| Motherboard | D27AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.58 GB |
| Single-Core Score | 2476 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2419
347.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2437
14.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2397
49.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2472
57.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2205
29.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3144
15.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2320
185.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2316
71.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2112
63.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2123
8.79 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2916
90.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3076
236.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2669
78.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3113
30.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1993
1.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2564
81.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6188 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5396
774.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7878
47.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6556
134.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6721
155.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6729
91.3 images/sec |
|
|
Clang
|
8966
44.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2649
212.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6971
216.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4892
146.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5584
23.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8376
260.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6550
503.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6523
191.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5889
58.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6572
6.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6587
208.6 Kpixels/sec |