| Upload Date | December 22 2025 05:07 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi Poco X7 Pro |
| Model ID | Xiaomi 2412DPC0AG |
| Motherboard | rodin |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3463 revision 1 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.10 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.00 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.25 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.05 GB |
| Single-Core Score | 1597 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1497
214.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1500
9.04 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2057
42.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1941
44.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1579
21.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1967
9.69 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1535
123.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1591
49.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1526
45.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1363
5.64 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1849
57.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1344
103.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1589
46.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1285
12.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1231
1.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1666
52.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6649 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4998
717.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7470
45.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9969
204.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9679
223.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8101
109.9 images/sec |
|
|
Clang
|
8758
43.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1715
137.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9286
287.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4688
140.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6296
26.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9369
291.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5249
403.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7159
210.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5870
58.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7642
7.39 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8729
276.4 Kpixels/sec |