| Upload Date | December 22 2025 05:06 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Sony Xperia 1 V |
| Model ID | Sony XQ-DQ72 |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.19 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.94 GB |
| Single-Core Score | 2032 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1835
263.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1739
10.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2406
49.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2265
52.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1977
26.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2394
11.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1919
153.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2002
62.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2238
67.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2045
8.46 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2282
71.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1704
131.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2137
62.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1892
18.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1590
1.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2163
68.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5557 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3902
560.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6052
36.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7439
152.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8113
187.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6556
89.0 images/sec |
|
|
Clang
|
7799
38.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2291
183.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7184
222.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4729
141.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4518
18.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6536
203.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4245
326.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5752
168.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4785
47.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6182
5.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6498
205.7 Kpixels/sec |