| Upload Date | December 22 2025 05:06 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.7.2 |
| Model | iPhone 16 Pro Max |
| Model ID | iPhone17,2 |
| Motherboard | D94AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.45 GB |
| Single-Core Score | 3516 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3155
453.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3084
18.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3277
67.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3273
75.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3337
45.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4017
19.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3145
251.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3032
94.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5463
163.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3478
14.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3643
113.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4116
316.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3879
113.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4247
42.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2862
2.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3206
101.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8659 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7103
1020.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9538
57.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9233
189.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8420
194.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9890
134.2 images/sec |
|
|
Clang
|
11110
54.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3665
293.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9125
282.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10297
308.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8767
36.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10941
340.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8946
687.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9510
279.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8895
88.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9095
8.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8748
277.0 Kpixels/sec |