| Upload Date | December 22 2025 05:06 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S24 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S928B |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.83 GB |
| Single-Core Score | 2200 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2015
289.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2040
12.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2613
53.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2513
58.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2034
27.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2794
13.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2062
165.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2093
64.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2266
67.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2059
8.52 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2469
76.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2076
159.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2199
64.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2079
20.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1650
1.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2282
72.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6932 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4764
684.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7563
45.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9649
197.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8359
192.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8249
112.0 images/sec |
|
|
Clang
|
9747
48.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2395
191.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9010
279.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5785
173.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6500
26.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9221
286.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5727
440.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7284
213.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6331
62.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8150
7.89 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8385
265.5 Kpixels/sec |