| Upload Date | December 22 2025 05:05 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 12 |
| Model | Oppo Find X7 Ultra |
| Model ID | OPPO PHY110 |
| Motherboard | PHY110 |
| Governor | performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.20 GHz |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 6 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.70 GB |
| Single-Core Score | 1833 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1816
260.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1972
11.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2236
45.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2272
52.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1439
19.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2319
11.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2302
184.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2226
69.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
724
21.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2173
8.99 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1757
54.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1926
148.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1967
57.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1366
13.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1585
1.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2329
73.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6340 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4479
643.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8135
49.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6916
141.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5359
123.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6969
94.6 images/sec |
|
|
Clang
|
12429
61.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2923
234.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11670
361.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2932
87.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7928
32.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8328
259.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8435
648.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7562
221.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2047
20.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8520
8.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9264
293.3 Kpixels/sec |