| Upload Date | December 22 2025 03:31 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock B450M Steel Legend |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 113 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4199 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2666 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1643 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1922
275.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1760
10.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1535
31.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1696
39.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1514
20.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1712
8.43 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1371
109.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1693
52.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
878
26.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2262
9.36 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2258
70.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1800
138.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1653
48.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1844
18.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1631
1.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1752
55.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6871 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4550
653.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9319
56.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6642
136.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8027
185.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9111
123.7 images/sec |
|
|
Clang
|
11737
57.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1748
140.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11734
363.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3363
100.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8366
34.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8623
268.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7917
608.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6735
197.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5203
51.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12263
11.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8296
262.7 Kpixels/sec |