| Upload Date | December 22 2025 03:31 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 13 Pro Max |
| Model ID | iPhone14,3 |
| Motherboard | D64AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.51 GB |
| Single-Core Score | 2402 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2370
340.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2359
14.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2334
47.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2422
55.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2146
29.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3123
15.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2261
181.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2270
70.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2003
59.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1866
7.72 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2896
90.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2894
222.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2642
77.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3077
30.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1981
1.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2443
77.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5913 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4932
708.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7788
46.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6120
125.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6484
149.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6581
89.3 images/sec |
|
|
Clang
|
8561
42.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2629
210.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6424
199.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4669
139.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5494
22.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8280
257.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6385
490.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6293
184.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5246
52.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6212
6.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6218
196.9 Kpixels/sec |