| Upload Date | December 22 2025 03:31 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 15 |
| Model ID | iPhone15,4 |
| Motherboard | D37AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A16 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.46 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.55 GB |
| Single-Core Score | 2625 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2698
387.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2701
16.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2758
56.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2581
59.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2330
31.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3359
16.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2376
190.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2410
74.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2161
64.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2160
8.94 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3048
94.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3104
238.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2830
83.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3334
33.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2154
2.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2628
83.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6350 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5761
827.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8270
49.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6341
129.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6776
156.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6920
93.9 images/sec |
|
|
Clang
|
9287
45.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2677
214.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7051
218.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4911
146.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5743
23.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9021
280.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6143
472.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6905
202.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7185
71.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6831
6.61 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6128
194.0 Kpixels/sec |