| Upload Date | December 22 2025 03:30 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Oppo Find X9 Pro |
| Model ID | OPPO CPH2791 |
| Motherboard | k6993v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3468 revision 0 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.70 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.50 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 4.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.93 GB |
| Single-Core Score | 2304 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
795
114.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2734
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3440
70.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1101
25.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2968
40.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3529
17.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2634
211.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2889
89.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3782
113.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3402
14.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2640
82.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2885
221.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1306
38.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
905
8.98 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2179
2.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3334
105.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4952 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2929
420.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10574
63.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10311
211.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1501
34.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5239
71.1 images/sec |
|
|
Clang
|
13219
65.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2793
223.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11384
352.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2117
63.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8222
34.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11600
361.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8184
629.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1841
54.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
330
3.27 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9354
9.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11958
378.6 Kpixels/sec |