| Upload Date | December 22 2025 03:30 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | LENOVO 90V2000WCP |
| Motherboard | LENOVO 3769 |
| Power Plan | Lenovo |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13700KF |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5287 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 80.00 GB |
| Transfer Rate | 1994 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1035 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1125
161.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
842
5.07 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1090
22.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
946
21.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2558
34.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2748
13.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
978
78.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
784
24.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
693
20.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
902
3.73 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1215
37.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
845
64.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
750
22.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
605
6.00 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
866
838.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
840
26.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7278 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3913
562.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
15739
94.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10668
218.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7930
182.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6844
92.9 images/sec |
|
|
Clang
|
10823
53.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1506
120.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
25707
796.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3282
98.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6421
26.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12215
380.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7901
607.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6058
177.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4646
46.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10718
10.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7251
229.6 Kpixels/sec |