| Upload Date | December 22 2025 03:29 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 12 |
| Model | Samsung Galaxy A31 |
| Model ID | samsung SM-A315G |
| Motherboard | a31 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6768V/CA |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 3 part 3338 revision 1 |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 1.70 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.00 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.58 GB |
| Single-Core Score | 413 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
362
52.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
507
3.05 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
560
11.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
544
12.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
446
6.06 images/sec |
|
|
Clang
|
507
2.50 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
462
37.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
524
16.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
219
6.57 images/sec |
|
|
Background Blur
|
317
1.31 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
498
15.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
143
11.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
512
15.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
377
3.74 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
469
453.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
392
12.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1230 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
846
121.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1580
9.52 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2040
41.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1871
43.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1583
21.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1840
9.06 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
450
36.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2219
68.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
760
22.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
625
2.59 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1840
57.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
631
48.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1396
41.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
847
8.40 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1703
1.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1299
41.1 Kpixels/sec |