| Upload Date | December 22 2025 03:26 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi Poco F5 |
| Model ID | Xiaomi 23049PCD8I |
| Motherboard | marblein |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 2 part 3400 revision 0 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.50 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.92 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.01 GB |
| Single-Core Score | 1674 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1438
206.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1424
8.58 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1941
39.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1873
43.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1730
23.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1932
9.51 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1477
118.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1686
52.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1929
57.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1723
7.13 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1913
59.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1181
90.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1896
55.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1689
16.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1330
1.29 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1810
57.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4089 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2810
403.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4665
28.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5653
115.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6098
140.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4749
64.5 images/sec |
|
|
Clang
|
5500
27.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1727
138.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5638
174.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3060
91.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3770
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5186
161.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2854
219.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4275
125.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3391
33.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4651
4.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4416
139.8 Kpixels/sec |