| Upload Date | December 22 2025 03:20 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 13 Pro |
| Model ID | iPhone14,2 |
| Motherboard | D63AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.53 GB |
| Single-Core Score | 2366 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2186
313.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2372
14.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2361
48.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2565
59.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2133
29.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3076
15.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2112
169.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2256
69.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1994
59.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1679
6.95 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2825
87.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2928
225.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2617
76.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3049
30.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1976
1.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2429
76.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5741 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4603
661.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7440
44.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6034
123.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6811
157.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6414
87.0 images/sec |
|
|
Clang
|
8344
41.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2561
205.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6336
196.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4511
135.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4727
19.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7954
247.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6156
473.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6110
179.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6131
60.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6132
5.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5208
164.9 Kpixels/sec |