| Upload Date | December 22 2025 03:09 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D18 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B560M PRO-VDH WIFI (MS-7D18) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10700KF |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 5 |
| Base Frequency | 3.79 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5101 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3198 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1759 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1629
233.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1959
11.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1988
40.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1919
44.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1467
19.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1879
9.25 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1729
138.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1913
59.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
781
23.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2392
9.90 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2508
78.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1661
127.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1773
52.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2367
23.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1467
1.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2072
65.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8183 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3635
522.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10587
63.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8254
169.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10970
253.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9455
128.3 images/sec |
|
|
Clang
|
15283
75.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2145
171.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16286
504.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3392
101.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9851
40.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11788
366.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9700
745.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9254
271.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6810
67.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15852
15.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9457
299.4 Kpixels/sec |