| Upload Date | December 22 2025 03:03 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S24+ |
| Model ID | samsung SM-S926N |
| Motherboard | s5e9945 |
| Governor | energy_aware |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.96 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.96 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.59 GHz |
| Cluster 3 | 2 Cores @ 2.90 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.94 GB |
| Single-Core Score | 2126 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1925
276.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2120
12.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2560
52.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2487
57.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1978
26.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2667
13.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2035
163.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2031
62.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2223
66.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1814
7.51 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2394
74.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1942
149.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2120
62.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1907
18.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1601
1.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2167
68.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6928 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4843
695.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8180
49.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10068
206.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9422
217.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8394
113.9 images/sec |
|
|
Clang
|
9435
46.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2300
184.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8985
278.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5383
161.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5876
24.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9408
292.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5382
413.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7061
207.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6158
61.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7981
7.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8621
272.9 Kpixels/sec |