| Upload Date | December 22 2025 03:00 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | NP93 NP93 |
| Motherboard | NP93 NP93 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Celeron N2930 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 55 Stepping 9 |
| Base Frequency | 1.84 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 2154 MHz |
| Package | Socket 1170 BGA |
| Codename | Bay Trail-M |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 24.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul sse41 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 2.00 GB |
| Transfer Rate | 1332 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 162 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
225
32.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
450
2.71 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
275
5.62 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
292
6.73 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
64
0.87 images/sec |
|
|
Clang
|
281
1.38 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
232
18.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
283
8.78 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
16
0.47 images/sec |
|
|
Background Blur
|
96
0.40 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
223
6.95 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
184
14.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
186
5.45 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
84
0.84 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
219
211.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
83
2.62 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 448 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
370
53.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1381
8.32 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
635
13.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
356
8.20 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
253
3.43 images/sec |
|
|
Clang
|
1015
5.00 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
286
22.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1090
33.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
57
1.71 images/sec |
|
|
Background Blur
|
352
1.46 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
803
25.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
586
45.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
637
18.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
202
2.00 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
840
812.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
319
10.1 Kpixels/sec |