| Upload Date | December 22 2025 02:49 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME H610M-K D4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12400F |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 6 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2128 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2287 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2147
308.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2112
12.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2224
45.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2229
51.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2228
30.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2178
10.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2262
181.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2238
69.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2198
65.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2875
11.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2732
85.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2074
159.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2236
65.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2761
27.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2187
2.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2443
77.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8970 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4820
692.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9975
60.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9668
197.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10334
238.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11687
158.6 images/sec |
|
|
Clang
|
14140
69.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2799
224.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14576
451.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5324
159.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11523
47.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11042
343.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10311
792.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8649
253.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6952
69.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16826
16.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10859
343.8 Kpixels/sec |