| Upload Date | December 22 2025 02:44 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.34 GB |
| Single-Core Score | 3917 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3429
492.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3414
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3942
80.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3641
84.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3570
48.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4491
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3625
290.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3312
102.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6009
179.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3838
15.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3928
122.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4832
371.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4152
121.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4670
46.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3301
3.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3557
112.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10176 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8652
1.21 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11372
68.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11490
235.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10015
231.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10936
148.4 images/sec |
|
|
Clang
|
13731
67.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4265
341.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10399
322.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11310
338.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9895
41.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11882
369.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10886
837.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11183
328.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11652
115.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10477
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10202
323.0 Kpixels/sec |