| Upload Date | December 22 2025 02:23 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ASUS TUF Gaming F16 FX607VJ_FX607VJ |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. FX607VJ |
| Power Plan | Turbo |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) Core(TM) 5 210H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.69 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4788 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2396 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2205
316.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2264
13.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2257
46.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2357
54.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2359
32.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2365
11.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2386
191.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2417
74.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2346
70.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3093
12.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2904
90.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1921
147.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2292
67.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2849
28.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2336
2.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2517
79.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8462 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3977
571.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9123
55.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7823
160.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10261
236.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10456
141.9 images/sec |
|
|
Clang
|
14573
71.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3104
248.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15639
484.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4703
140.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11393
47.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10066
313.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9316
716.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8438
247.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6450
64.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17001
16.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9789
309.9 Kpixels/sec |