| Upload Date | December 22 2025 02:23 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. OptiPlex 9020 |
| Motherboard | Dell Inc. 0PC5F7 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-4770 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 60 Stepping 3 |
| Base Frequency | 3.39 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3890 MHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1259 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1230
176.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1448
8.73 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1402
28.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1337
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1055
14.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1429
7.04 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1295
103.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1313
40.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
530
15.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1623
6.72 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1882
58.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1036
79.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1333
39.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1522
15.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1234
1.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1414
44.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3782 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2404
345.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5259
31.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4304
88.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5069
116.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3954
53.7 images/sec |
|
|
Clang
|
5380
26.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1500
120.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5197
161.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1527
45.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4628
19.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5902
183.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3583
275.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4124
121.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3475
34.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6095
5.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4229
133.9 Kpixels/sec |