| Upload Date | December 22 2025 02:21 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3720 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3335
479.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3403
20.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3887
79.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3796
87.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3378
45.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4409
21.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3362
269.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3062
94.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5635
168.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3561
14.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3695
115.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4347
334.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3814
111.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4221
41.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2995
2.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3285
104.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9159 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8151
1.14 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10630
64.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10428
213.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8730
201.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9894
134.3 images/sec |
|
|
Clang
|
11987
59.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3882
310.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9374
290.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10000
299.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9061
37.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10916
339.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9598
737.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10157
298.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10082
100.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9538
9.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8828
279.5 Kpixels/sec |