| Upload Date | December 22 2025 02:21 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Enterprise Insider Preview (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Virtual Machine |
| Motherboard | Microsoft Corporation Virtual Machine |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2697 v4 |
| Topology | 1 Processor, 1 Core, 2 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 79 Stepping 1 |
| Base Frequency | 4.59 GHz |
| Cluster 1 | 1 Core |
| Maximum Frequency | 2753 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Broadwell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 256 KB x 1 |
| L3 Cache | 45.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 4.00 GB |
| Transfer Rate | 199 MT/s |
| Type | EDO RAM |
| Single-Core Score | 824 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
787
113.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
906
5.46 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
993
20.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
835
19.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
669
9.08 images/sec |
|
|
Clang
|
867
4.27 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
803
64.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
929
28.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
318
9.51 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1054
4.36 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1309
40.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
808
62.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
904
26.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
970
9.62 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
873
844.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
917
29.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 946 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
676
97.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1257
7.57 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1016
20.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1090
25.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
770
10.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1055
5.20 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
834
66.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1107
34.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
350
10.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1140
4.72 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1484
46.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
958
73.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1018
29.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1251
12.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1128
1.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1059
33.5 Kpixels/sec |