| Upload Date | December 22 2025 02:20 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X670 AORUS ELITE AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X670 AORUS ELITE AX |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 9800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5651 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Transfer Rate | 8112 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3592 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3424
491.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3493
21.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3810
78.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3438
79.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3305
44.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3221
15.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3459
277.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3149
97.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3648
109.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4676
19.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4024
125.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3961
304.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3919
115.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4154
41.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2897
2.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3951
125.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20406 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
14199
1.99 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23471
141.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20115
411.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
25348
584.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26792
363.6 images/sec |
|
|
Clang
|
29265
144.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4595
367.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
28701
889.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
16193
484.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
23741
98.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
28135
875.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
25148
1.93 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
21108
619.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16670
165.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
32616
31.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
23200
734.6 Kpixels/sec |