| Upload Date | December 22 2025 02:19 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus CPH2707 |
| Model ID | OnePlus CPH2707 |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | uag |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.01 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.14 GB |
| Single-Core Score | 1856 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1594
228.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1616
9.73 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2340
47.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2187
50.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1853
25.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2395
11.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1556
124.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1889
58.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1910
57.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1822
7.54 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2127
66.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1457
112.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1870
54.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1785
17.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1528
1.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1894
60.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4746 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3290
472.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5021
30.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6001
122.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5881
135.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5907
80.2 images/sec |
|
|
Clang
|
5828
28.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1694
135.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7019
217.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3447
103.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4503
18.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7154
222.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3520
270.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5214
153.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3767
37.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6565
6.35 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6578
208.3 Kpixels/sec |