| Upload Date | December 22 2025 02:19 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 24053PY09C |
| Model ID | Xiaomi 24053PY09C |
| Motherboard | chenfeng |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.01 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.01 GB |
| Single-Core Score | 1138 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1415
203.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1398
8.42 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2018
41.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1264
29.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1096
14.9 images/sec |
|
|
Clang
|
992
4.88 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1042
83.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1101
34.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1064
31.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
871
3.60 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1260
39.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
703
54.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1155
33.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
933
9.26 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
896
867.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1150
36.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4735 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3165
454.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4736
28.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7336
150.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6602
152.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5989
81.3 images/sec |
|
|
Clang
|
6307
31.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1307
104.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6346
196.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3843
115.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4646
19.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6455
200.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3233
248.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5376
157.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4561
45.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5690
5.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6206
196.5 Kpixels/sec |