| Upload Date | December 22 2025 02:17 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.0.1 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3847 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3361
482.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3416
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3877
79.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3529
81.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3560
48.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4402
21.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3510
281.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3253
100.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5817
174.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3689
15.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3968
123.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4766
366.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4105
120.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4585
45.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3265
3.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3470
109.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10078 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8702
1.22 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11221
67.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11338
232.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9929
229.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10975
149.0 images/sec |
|
|
Clang
|
13490
66.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4196
336.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10350
320.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11411
341.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9371
38.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11789
366.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10840
833.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11254
330.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11538
114.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10528
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9726
308.0 Kpixels/sec |