| Upload Date | December 22 2025 02:15 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP |
| Motherboard | HP 8E55 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5688 MHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 1496 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3247 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3012
432.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2799
16.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3432
70.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3270
75.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3238
43.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3196
15.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3475
278.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3081
95.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3461
103.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3153
13.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3760
117.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3685
283.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3765
110.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3158
31.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2813
2.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3006
95.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20573 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11912
1.67 GB/sec |
|
|
Navigation
|
24809
149.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16924
346.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
25374
585.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
29070
394.5 images/sec |
|
|
Clang
|
45713
225.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4496
360.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
44239
1.34 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
12599
377.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14640
60.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22167
689.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
27414
2.11 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
21532
631.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13146
130.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
56016
54.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21062
666.9 Kpixels/sec |