| Upload Date | December 22 2025 02:14 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP EliteDesk 705 G5 SFF |
| Motherboard | HP 8617 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 PRO 3400G with Radeon Vega Graphics |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 24 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3897 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Picasso |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2398 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1178 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1546
222.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1396
8.41 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1287
26.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1358
31.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
929
12.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1278
6.29 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1102
88.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1361
42.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
440
13.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1163
4.82 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1818
56.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1073
82.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1242
36.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1222
12.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1320
1.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1212
38.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3965 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2500
359.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4445
26.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4762
97.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5814
134.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3813
51.8 images/sec |
|
|
Clang
|
5585
27.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1349
108.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6630
205.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1416
42.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4083
16.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6589
205.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3954
304.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5034
147.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4027
40.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7113
6.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4715
149.3 Kpixels/sec |