| User | sem222 |
| Upload Date | December 22 2025 02:11 AM |
| Views | 7 |
| Notes | 56-44-auto 253-253-307 6800 cl38 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Fedora Linux 43 (Workstation Edition) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D91 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG Z790 TOMAHAWK WIFI (MS-7D91) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700K |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 5.60 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.04 GB |
| Single-Core Score | 3207 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2941
422.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3083
18.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3137
64.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3240
74.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2872
39.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3167
15.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3198
256.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3057
94.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3177
95.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3767
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3878
120.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3032
233.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3190
93.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3695
36.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3080
2.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3442
109.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21537 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12838
1.80 GB/sec |
|
|
Navigation
|
26762
161.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
25799
528.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
25211
581.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25874
351.2 images/sec |
|
|
Clang
|
44547
219.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4090
327.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
38081
1.15 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
12190
364.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19804
82.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
29659
922.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
24713
1.90 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19739
579.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16309
161.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
46236
44.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
27836
881.4 Kpixels/sec |