| Upload Date | December 22 2025 02:10 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3916 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3419
491.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3447
20.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3931
80.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3617
83.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3568
48.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4490
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3630
290.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3327
103.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5984
179.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3834
15.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3930
122.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4850
372.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4126
121.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4636
46.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3289
3.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3600
114.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10080 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8860
1.24 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11628
70.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11373
232.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9555
220.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10792
146.5 images/sec |
|
|
Clang
|
13555
66.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4250
340.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10283
318.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11226
335.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9670
40.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11789
366.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10833
832.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11085
325.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11127
110.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10508
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10051
318.3 Kpixels/sec |