| Upload Date | December 22 2025 02:03 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 24053PY09C |
| Model ID | Xiaomi 24053PY09C |
| Motherboard | chenfeng |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.01 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.01 GB |
| Single-Core Score | 1265 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
984
141.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
871
5.25 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1420
29.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1291
29.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1106
15.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1005
4.95 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1042
83.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1610
49.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1833
54.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1664
6.89 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1862
57.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
742
57.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1792
52.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1658
16.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1240
1.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1148
36.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4824 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3222
462.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5031
30.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7297
149.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6991
161.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6032
81.9 images/sec |
|
|
Clang
|
6203
30.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1433
114.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6394
198.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4081
122.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4769
19.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6186
192.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3217
247.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5330
156.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4606
45.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5631
5.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6199
196.3 Kpixels/sec |