| Upload Date | December 22 2025 02:02 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | motorola motorola edge 40 pro |
| Model ID | motorola motorola edge 40 pro |
| Motherboard | rtwo |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.19 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.03 GB |
| Single-Core Score | 1996 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1769
254.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1699
10.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2424
49.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2294
52.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1971
26.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2388
11.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1903
152.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1994
61.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2084
62.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1851
7.66 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2336
72.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1670
128.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2076
60.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1921
19.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1574
1.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2046
64.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5247 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3647
523.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5720
34.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7353
150.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7541
173.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5881
79.8 images/sec |
|
|
Clang
|
6791
33.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2207
176.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6833
211.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4292
128.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4197
17.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7045
219.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3861
296.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5160
151.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4715
46.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6161
5.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6480
205.2 Kpixels/sec |